| Wattage | 230 W |
| Lamp Base | E40 |
| Lamp Shape | Elliptical |
| Lamp Type | CDM-E |
| Mounting Orientation | Universal |
| Fitting Type | Enclosed |
| Luminosity | 21140 lm |
| Length | 226 mm |
| Lamp Finish | Diffused |
| Colour Rendering | 90 |
| Colour Temperature | 4200K |
| Diameter | 91mm |
| Life Hours | 30000h |
| Voltage Rating | 127 V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.