| Wattage | 20 W |
| Lamp Base | GX10 |
| Lamp Shape | MR16 |
| Lamp Type | CDM-R |
| Mounting Orientation | Vertical |
| Luminosity | 1050 lm |
| Length | 62.75 mm |
| Colour Rendering | 84 |
| Colour Temperature | 3000K |
| Diameter | 50mm |
| Life Hours | 15000h |
| Voltage Rating | 830 V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.