| Wattage | 20 W |
| Lamp Base | PGJ5 |
| Lamp Shape | Candle |
| Lamp Type | CDM-TM |
| Mounting Orientation | Vertical |
| Fitting Type | Open |
| Luminosity | 1650 lm |
| Colour Temperature | 3000K |
| Life Hours | 12000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.