| Fixture Type | Sensor Armature |
| Watts | 18W |
| IP Protection Class | IP20 |
| Mounting Type | Surface Mounted |
| Detection Domain | 9m (max) |
| Time | 10s ~ 5min |
| Max Operating Temp | -20°C +40°C |
| Operating voltage | 230-240V ~ 50-60Hz |
| Product Color | White |
| Detection Height | 2.8m |
Na-De 360°HS-Emergency-Led Ceiling Luminaire 18W 6000 - 6500K 10651B It is a lighting product with LEDs and sensors, using motion sensors (PIR) working with infrared technology. While 10651 model white sensormatic provides savings with its LED solution, its digital sensor and 360 degree sensing are indispensable in residential common area lighting. Fire stairs, floor halls, etc. The ceiling type surface-mounted sensor luminaire used also provides illumination that does not tire the eyes with its acid glass feature. It can also work in case of power failure as it is emergency kit and charged.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.