| Fixture Type | Round |
| Watts | 24W |
| IP Protection Class | IP20 |
| Mounting Type | Recessed |
| Dimmable | Not Dimmable |
| Product Life (Hours) | 25000 |
| Product Color | White |
| Color Temperature (K) | 3000K Daylight |
| Luminous Flux (Lm) | 1720 lm |
Cata 24w Slim Panel White Ct-5122B Pls Designed to replace recessed downlight fixtures. It helps customers to switch to LED. These luminaires create a natural lighting effect for use in general lighting applications. It also saves instant energy and lasts much longer, offering real value for money and an environmentally friendly solution. They are easy to install thanks to standard hole sizes.
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.