| Voltage Rating | 14 V |
| Lamp Base | Wire Terminal |
| Current Rating | 37 mA |
| Diameter | 5.1mm |
| Lamp Size | T1 1/2 |
| Length | 13.2 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 2.55 lm |
| Life Hours | 5000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.