| Voltage Rating | 6.3 V |
| Lamp Base | Wedge |
| Current Rating | 150 mA |
| Diameter | 10.29mm |
| Lamp Size | T3 1/4 |
| Length | 27.7 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 4.3 lm |
| Life Hours | 7500h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.