| Voltage Rating | 14 V |
| Lamp Base | Wedge |
| Current Rating | 80 mA |
| Diameter | 6.7mm |
| Lamp Size | T1 3/4 |
| Length | 21.5 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 3.8 lm |
| Life Hours | 15000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.