| Voltage Rating | 28 V |
| Lamp Base | Telephone Slide |
| Diameter | 4.2mm |
| Lamp Size | T4.5 |
| Length | 16.5 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 1.2 lm |
| Life Hours | 5000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.