| Voltage Rating | 6 V |
| Lamp Base | E10 |
| Current Rating | 700 mA |
| Diameter | 9.3mm |
| Lamp Size | T9 |
| Length | 31 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 85 lm |
| Life Hours | 25h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.