| Voltage Rating | 1.2 V |
| Lamp Base | E10 |
| Current Rating | 220 mA |
| Diameter | 10mm |
| Length | 25 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 2 lm |
| Life Hours | 30h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.