| Voltage Rating | 12 V |
| Lamp Base | Bi-Pin |
| Current Rating | 30 mA |
| Diameter | 4.14mm |
| Lamp Size | T1 1/4 |
| Length | 20.35 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 0.7 lm |
| Life Hours | 3000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.