| Wattage | 2 W |
| Voltage Rating | 6 V |
| Lamp Base | BA9s |
| Current Rating | 330 mA |
| Diameter | 9mm |
| Lamp Size | T9 |
| Length | 24 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 6.3 lm |
| Life Hours | 15000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.