| Voltage Rating | 24 V |
| Lamp Base | T5.5 K |
| Current Rating | 50 mA |
| Diameter | 5mm |
| Lamp Size | T5.5 K |
| Length | 22 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Life Hours | 5000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.