| Wattage | 1.62 W |
| Voltage Rating | 3.6 V |
| Lamp Base | BA9s |
| Current Rating | 450 mA |
| Diameter | 17mm |
| Length | 30 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Luminosity | 14.5 lm |
| Life Hours | 100h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.