| Wattage | 3 W |
| Voltage Rating | 12 V |
| Lamp Base | BA9s |
| Current Rating | 250 mA |
| Diameter | 10mm |
| Lamp Size | T3 1/4 |
| Length | 28 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Life Hours | 1000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.