| Wattage | 5W |
| Voltage Rating | 48 V |
| Lamp Base | BA15d |
| Current Rating | 100 mA |
| Diameter | 16mm |
| Lamp Size | T5 |
| Length | 35 mm |
| Lens Colour | Clear |
| Life Hours | 2000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.