| Wattage | 1 W |
| Voltage Rating | 24 V |
| Lamp Base | Wedge |
| Current Rating | 40 mA |
| Diameter | 5.15mm |
| Lamp Size | T5 |
| Lens Colour | White |
| Life Hours | 1000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.