| Wattage | 1.12 W |
| Voltage Rating | 28 V |
| Lamp Base | Midget Groove |
| Current Rating | 40 mA |
| Diameter | 5.85mm |
| Lamp Size | T6 |
| Lens Colour | Clear |
| Life Hours | 4000h |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.