| Wattage | 1 kW |
| Lamp Shape | Linear |
| Lamp Base | R7S |
| Voltage Rating | 240 V ac |
| Life Hours | 2000h |
| Length | 191.1 mm |
| Diameter | 12mm |
| Luminosity | 22000 lm |
| Series | HALOLINE Standard |
| EU Energy Efficiency Rating | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.