| Wattage | 35 W |
| Lamp Base | GY6.35 |
| Lamp Finish | Clear |
| Voltage Rating | 24 V |
| Incandescent Equivalent Wattage | 50W |
| Life Hours | 2000h |
| Length | 44 mm |
| Diameter | 12mm |
| Luminosity | 720 lm |
| EU Energy Efficiency Rating | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.