| Wattage | 120 W |
| Lamp Shape | Linear |
| Lamp Base | R7S |
| Lamp Finish | Clear |
| Voltage Rating | 240 V ac |
| Incandescent Equivalent Wattage | 150W |
| Life Hours | 2000h |
| Length | 118 mm |
| Diameter | 8mm |
| Luminosity | 2220 lm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.