| Cable Type | Underfloor Heating |
| Output per Metre | 17W |
| Voltage Rating | 240V ac |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Operating Temperature Range | Maximum of +200 °C |
| Length | 23.5m |
| Sheath Material | Polyvinyl Chloride PVC |
| Sheath Colour | Black |
| Standards Met | BEAB, IPX7, RoHS Compliant, SEMKO |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.