| Cable Type | Process Temperature Maintenance & Frost Protection |
| Output per Metre | 40W |
| Self Regulating | Yes |
| Voltage Rating | 230V ac |
| Maximum Operating Temperature | +121°C |
| Operating Temperature Range | Maximum of +121 °C |
| Sheath Material | Fluoropolymer |
| Sheath Colour | Red |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.