| Dimensions | 19.3 x 14mm |
| Thickness | 2.5mm |
| Length | 19.3mm |
| Width | 14mm |
| Thermal Conductivity | 20W/m·K |
| Material | Ceramic Aluminium Oxide |
| Maximum Operating Temperature | +1400°C |
| Operating Temperature Range | Maximum of +1400 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.