| Dimensions | 16.5 x 15.9mm |
| Thickness | 0.2mm |
| Length | 16.5mm |
| Width | 15.9mm |
| Thermal Conductivity | 1.8W/m·K |
| Minimum Operating Temperature | -45°C |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Colour | Red |
| Operating Temperature Range | -45 → +200 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.