| Dimensions | 115 x 90mm |
| Thickness | 0.1mm |
| Length | 115mm |
| Width | 90mm |
| Thermal Conductivity | 700W/m·K |
| Material | Graphite |
| Maximum Operating Temperature | +400°C |
| Operating Temperature Range | Maximum of +400 (Withstand) °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.