| Dimensions | 100 x 100mm |
| Thickness | 2mm |
| Length | 100mm |
| Width | 100mm |
| Thermal Conductivity | 3W/m·K |
| Material | Boron Nitride Filled Silicone Elastomer |
| Self-Adhesive | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -45°C |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Hardness | Shore OO 25 |
| Operating Temperature Range | -45 → +200 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.