| Thickness | 0.25mm |
| Thermal Conductivity | 240 W/m·K, 5 W/m·K |
| Material | Graphite |
| Self-Adhesive | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -240°C |
| Maximum Operating Temperature | +300°C |
| Hardness | Shore A 85 |
| Material Trade Name | TIM |
| Operating Temperature Range | -240 → +300 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.