| Dimensions | 406.4 x 203.2mm |
| Thickness | 3mm |
| Length | 406.4mm |
| Width | 203.2mm |
| Thermal Conductivity | 0.8W/m·K |
| Material | Silicone |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +200°C |
| Hardness | Shore OO 80 to 40 |
| Operating Temperature Range | -60 → +200 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.