| Dimensions | 19.05 x 12.7mm |
| Thickness | 0.152mm |
| Length | 19.05mm |
| Width | 12.7mm |
| Thermal Conductivity | 2.5W/m·K |
| Material | Q-Pad II |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Maximum Operating Temperature | +180°C |
| Hardness | Shore A 93 |
| Material Trade Name | Q-Pad II |
| Operating Temperature Range | -60 → +180 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.