| Thermal Conductivity | 0.65 W/mK |
| Material | Non-Silicone |
| Maximum Operating Temperature | +130°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Pack Size | 35 ml |
| Physical State | Paste |
| Chemical Component | Zinc Oxide |
| Operating Temperature Range | -40 → +130 °C |
| Operating Temperature Range | -40 → +130 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.