| Maximum Cooling Capacity | 14.7W |
| Maximum Temperature Difference | +74K |
| Maximum Current | 6A |
| Maximum Voltage | 3.9V |
| Active Area | 55 x 44mm |
| Active Area Length | 55mm |
| Active Area Thickness | 3.9mm |
| Active Area Width | 44mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.