| Maximum Cooling Capacity | 0.86W |
| Maximum Temperature Difference | +250°C |
| Maximum Current | 600mA |
| Maximum Voltage | 2.8V |
| Active Area | 11.2 x 22mm |
| Active Area Length | 11.2mm |
| Active Area Thickness | 3.2mm |
| Active Area Width | 22mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.