| Maximum Cooling Capacity | 16.6W |
| Maximum Temperature Difference | +340.15K |
| Maximum Current | 3.9A |
| Maximum Voltage | 7.6V |
| Active Area | 30 x 15 x 30mm |
| Active Area Length | 30mm |
| Active Area Thickness | 3.2mm |
| Active Area Width | 15mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.