| For Use With | Universal Square Alu |
| Length | 38.1mm |
| Width | 37.92mm |
| Height | 16.51mm |
| Dimensions | 38.1 x 37.92 x 16.51mm |
| Thermal Resistance | 9.2°C/W |
| Mounting | Adhesive Foil, Conductive Foil |
| Colour | Black |
| Package Type | PGA |
| Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.