| For Use With | Universal Square Alu |
| Length | 53.3mm |
| Width | 53.3mm |
| Height | 16.5mm |
| Dimensions | 53.3 x 53.3 x 16.5mm |
| Thermal Resistance | 7K/W |
| Mounting | Adhesive Foil, Conductive Foil |
| Colour | Black |
| Package Type | PGA |
| Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.