| For Use With | Universal Square Alu |
| Length | 25mm |
| Width | 25mm |
| Height | 11mm |
| Dimensions | 25 x 25 x 11mm |
| Series | SFH |
| Colour | Black |
| Application | Suitable for Use with a Wide Range of Semi-Conductor Devices with Flat Surfaces |
| Material | Aluminium |
| Special Features | Cold-Forged, Low Thermal Resistance, Ultra-High Performance |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.