| For Use With | Universal Square Alu |
| Length | 200mm |
| Width | 200mm |
| Height | 15mm |
| Dimensions | 200 x 200 x 15mm |
| Thermal Resistance | 0.23°C/W |
| Mounting | PCB Mount |
| Series | 100 |
| Application | High Power Semiconductor Device, Optoelectronic Device |
| Material | Aluminium |
| Finish | Anodized |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.