| For Use With | Universal Rectangular Alu with fan |
| Length | 100mm |
| Width | 30mm |
| Height | 30mm |
| Dimensions | 100 x 30 x 30mm |
| Thermal Resistance | 1K/W |
| Mounting | PCB Mount |
| Colour | Natural |
| Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.