| Length | 19.05mm |
| Width | 21.84mm |
| Height | 10.03mm |
| Dimensions | 10.03 x 21.84 x 19.05mm |
| Thermal Resistance | 21.2°C/W |
| Mounting | Spring Mount |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-202, TO-220 |
| Finish | Black Anodized |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.