| Length | 13mm |
| Width | 12.7mm |
| Height | 19.5mm |
| Dimensions | 13 x 12.7 x 19.5mm |
| Thermal Resistance | 20.3°C/W |
| Mounting | Solder |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-220, TO-262 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.