| Length | 12.5mm |
| Width | 30.4mm |
| Height | 31.2mm |
| Dimensions | 12.5 x 30.4 x 31.2mm |
| Thermal Resistance | 13°C/W |
| Mounting | PCB Through Hole |
| Colour | Black |
| Package Type | TO-220 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.