| For Use With | 1/2 Brick DC/DC Converter |
| Length | 61mm |
| Width | 57.9mm |
| Height | 17.3mm |
| Dimensions | 61 x 57.9 x 17.3mm |
| Series | HS |
| Colour | Black |
| Application | DC-DC Converters |
| Material | Aluminium |
| Special Features | Cross-Cut, Extruded, Fits Industry Standard Brick Size DC-to-DC Modules, Optimized Design for Specific Flow Required |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.