| Maximum Cooling Capacity | 6.99W |
| Maximum Temperature Difference | +200K |
| Maximum Current | 1.09A |
| Maximum Voltage | 5.05V |
| Active Area | 40 x 40mm |
| Active Area Length | 40mm |
| Active Area Thickness | 3.8mm |
| Active Area Width | 40mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.