| Maximum Output Power | 2kW |
| Mounting | Wall Mounted |
| Control Type | Timer |
| Height | 440mm |
| Width | 775mm |
| Depth | 125mm |
| Dimensions | 775 x 125 x 440mm |
| Power Settings | 2 |
| Input Power Rating | 2000W |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.