| Heat Type | Fan |
| Maximum Output Power | 2kW |
| Mounting | Wall Mounted |
| Control Type | Timer |
| Height | 242mm |
| Width | 229mm |
| Depth | 109mm |
| Dimensions | 242 x 229 x 109mm |
| Power Settings | 2 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.