| Dimensions | 250 x 250mm |
| Flange Width | 223 x 223mm |
| Slat Configuration | Parallel |
| Material | Plastic |
| Colour | Grey |
| Height | 250mm |
| Maximum Operating Temperature | +65°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Width | 250mm |
| Operating Temperature Range | -20 → +65 °C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.