| Contact Rating | 5A |
| Contact Voltage | 250 V ac |
| Switch Configuration | SPDT |
| Supply Voltage | 230 V |
| Maximum Temperature | +37 °C |
| Minimum Temperature | +5 °C |
| Temperature Range | +5 → +37 °C |
| Series | 1C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.