| Maximum Damper Area | 4m² |
| Damper Spindle Compatibility | 10 → 20mm |
| Switch Included | Yes |
| Power Consumption | 2W |
| Control Type | Modulating |
| Supply Voltage | 24 V ac/dc |
| Motor Torque | 20Nm |
| Maximum Damper Spindle Size | 20mm |
| Minimum Damper Spindle Size | 10mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.